1 Ocak 2015 Perşembe

Tolga Bey, anayurduna dönmek istemişti yıllar sonra… Aileden kalma bir dairesi vardı Dünya Apartmanı’nda. Bu eve yerleşmek ve rahata ermek istiyorlardı ailecek. Evde bir istilacı gibi yıllardır oturan kiracıların bıraktığı kirli izleri silmek gerekiyordu öncelikle. Hemen işe koyuldu. Aile bireyleri ile bir araya geldi. Yapılan toplantının ardından faaliyete geçilmiş ve nihayet ev istenilen koşullara uygun hale getirilmişti.

Tolga Beyler’in yeniden anayurdunu sahiplenmesi, komşuları arasında bir heyecan uyandırdı. Doğu ve batı komşuları Selim Beyler ile Nigar Hanımlar bu işe sevinmişti. Aileler yıllar öncesinden tanışırlardı ve sıkı dostlardı. Ancak güneydeki komşusu yani alt katta oturan Bahri Efendi, bu işe hiç de memnun olmamıştı. Tolga Beyler’deki genç nesil, yani iki çocuk Metin ve Tekin, Bahri Üstündağ’a hiç de iyi gelmeyecekti. Bunu tahmin ediyor ve “Bu kadar gürültüyü çekemem. Gerekirse angajman kurallarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirim” diye konuşuyordu kendi kendine.

Apartmanda ilişkileri en kuvvetli olan daire sahipleriden biri İnci Hanım ise ilk başlarda tepkisiz kaldı. Yeni komşuları Tolga Bey ve eşi Sultan Hanım ile tanışmak için bir hareket planı hazırlamıştı. Tehdit algılaması durumunda daireler arası doktrinlere uygun hareket etmeyi düşünüyordu.

Tolga Bey ve ailesinin taşınmasından bir ay geçti geçmedi, dananın kuyruğu koptu. Evet, çıkar çatışması kendisini göstermişti. Metin, kuzeydeki komşuları Bekir Bey’in oğlu Serhat ile bir tartışma yaşamış, tartışma kavgaya dönüşmüş aileler olaya müdahil olmuş, acil eylem planları devreye sokulmuş ve sonunda Bekir Bey, Tolga Erdoğan’a nota vermişti.


Dünya karışmıştı… Kan ve gözyaşı vardı…

Şuan iki evde de genel kurul toplantısı havasında geçen görüşmeler, güvenlik tedbirlerinin artırılması oylamasına sahne olmuş ve karar tedbirlerin artırılması olmuştu. Yalnız Erdoğan ailesinde bir başka ses daha vardı. Sultan Hanım, olayın diplomasi ile çözülebileceğine inandığını söylemişti. Yapılan tartışmaların ardından kendilerine yakın gördükleri Selim Bey’lerin garantör olması gündeme gelmiş ancak, Selim Bey’in ailesinde yaşanan iç karışıklar sebebiyle -Selim Bey eşi Nadide Hanım ile boşanmanın eşiğindeydi- bunun olamayacağı kararına varılmıştı. Bunun üzerine İnci Hanım’a teklif götürüldü. İnci Hanım garantör olmayı seve seve kabul etti.

İnci Hanım aracılığıyla bir araya getirilen Tolga ve Bekir Bey arasında yürütülen yoğun diplomasi sonucu, iki daire arasındaki problemler sona ermiş ve Dünya yeniden huzura kavuşmuştu…

Yukarıdaki örnekleme aslında diplomasinin sadece uluslararası şartlarda değil hayatımızın her noktasında, evde, işte, okulda kısaca insanların olduğu her alanda ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. İkili ilişkilerin de tıpkı uluslararası ilişkiler gibi evrensel kurallara uyarak yürütülmesi halinde, huzurlu bir dünya hepimizi bekliyor olacak. Dünya Apartmanı huzura kavuşacak.

Evet çıkarlar hep çatışır, ama huzur yine de bizim elimizde.

LÜTFEN BU YAZIYI SOSYAL MEDYADA PAYLAŞINIZ

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

GÖRÜNTÜLENME

E-MAIL ABONELİK

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

BUMERANG

Bumerang - Yazarkafe

ÖZEL GÜNLERİNİZİ SÜSLEYİN... ZEDONNA.COM

ÖZEL GÜNLERİNİZİ SÜSLEYİN... ZEDONNA.COM
Çiçekli Taçlar, Nikah Şekeri, Kokulu Taş, Cam Şişe, Lohusa Ürünleri, Kaneviçe, Doğum Günü, Sünnet, Mevlüt, Kına, Düğün

EN ÇOK OKUNANLAR.........(Son 7 günde)

Tüm Zamanların Rekoru